Türkiye'de Gezilip Görülecek #10 Yer
Türkiye'de gezilecek ve görülecek yerler listesini sizler için hazırlıyoruz. Bu içeriğimizde sizler için Türkiye sınırları içerisinde bulunan ve gezip görmek isteyeceğiniz yerleri listeliyoruz.İşte Türkiye'de gezilecek yerler...

Nemrut Dağı

Nemrut Dağı

Adıyaman'da Kahta ilçesi içerisinde bulunan antik kentin barındırdığı milli parkın içerisinde bulunan kartal ve aslan heykellerini daha önce hiç ziyaret etmediyseniz kesinlikle ziyaret etmelisiniz. 7 metrelik boyları bulan bu heykelleri tarih meraklıları ziyaret ederek gerçekten büyük haz alabilir.

Amasra

Amasra

Karadeniz'in şirin kasabalarindan biri olan Amasra, sessiz sakin ama güzel bir tatil isteyenlerin vazgeçilmezlerinden... Ansızın kafanız atıp tatile çıkıp kafa dağıtmak istediğinizde gidip güzel bir tatil deneyimi yaşamak , gezmek isteyenler için amasra vazgeçilmezler arasında...

Likya

Likya

Likya, Roma ve Bizans uygarlıklarından kalan tarihi yapıları olan Olimpos'ta hem doğal hem gizemli bir tatil geçirebilirsiniz. 3 bin yıldır yanan ateşi size farklı bir deneyim yaşatırken dünyanın en güzel kumsallarından birinde denize girebilirsiniz.

Şirince

Şirince

İzmir'in Efes harabeleriyle ünlü Selçuk ilçesinin 8 km. doğusunda üzüm bağları, şeftali bahçeleri ve zeytinliklerle çevrili tarihi bir Rum köyü Şirince. Burada yapılan Şirince evleri de 19. yüzyıl Anadolu mimarisini yansıtıyor.

Gökçe Ada

Gökçe Ada

Kaleköy'de Türkiye'nin en son günbatımını yaşamak, Zeytinli'de dibek kahvesi içmek ve Hristo'nun tatlılarını yemek isterseniz Gökçeada'ya yelken açın. Rum köylerini tek tek gezin.

Alaçatı

Alaçatı

Sörfçülerle adı sıkça anılan Alaçatı'yı sık sık televizyonda görüyor olmalısınız. Kaliteli rüzgarlarıyla insanlara hem sörf yapabilme fırsatı sunuyor, hemde güzel mimari ve yeşil alanlarıyla insanları kendisine hayran bırakıyor. Güzel sahilleri ve kültür yumağı insanlarıyla mükemmel bir tatil ve gezi yapabileceğiniz bir deneyim sunabilme fırsatı sunuyor.

Datça

Datça

Datça merkezine 25 km. uzaklığında bulunan Palamutbükü'nde denize girerek mükemmel bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.Çarşaf gibi deniziyle denizin dibini gördüğünüz, balık tutabildiğiniz ve yakın bölgelere tekne turuna çıkabilirsiniz. Sit alanı olarak belirlenen köy, denizi ve doğayı sevenler için iyi bir tatil imkanı sunuyor.

Saklıkent

Saklıkent

Fethiye-Antalya arasındaki 18 km. uzunluğundaki Saklıkent, olağanüstü güzellikler sunan bir vadi olarak karşımıza çıkıyor. İlerlemek için kayalara tırmanacağınız mekan size farklı bir deneyim sunacak.

Kapadokya

Kapadokya

Kapadokya'da balon turu fotoğraflarına bakıp iç geçirenlerden misiniz? Cevabınız evetse bu yaz, tatilinizin bir kısmını peribacalarını görmeye ayırın.

Pamukkale

Pamukkale

Denizli'de bulunan ve Antik Havuz, Antik Tiyatro, Arkeoloji Müzesi'nin de yer aldığı bölgeyi, hem bir doğa harikası hem de tarihi bir mekan olarak gezebilirsiniz.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al