Saçlarınızı Sütle Doğal Olarak Düzleştirin !
Saçlarınızın devamlı karman çorman görünmelerinden sıkıldınız ve onları daimi olarak düzleştirmek mi istiyorsunuz? Lakin bunu yaparken pahalı güzellik merkezi imkanlarından da uzak mı durmak istiyorsunuz? O halde sizler için bazı çözümlerimiz var. Zira evinizde sadece süt kullanarak saçınızda harikalar yaratmanız mümkün. Sütün pek çok muhteşem özelliği bulunuyor ve bunlar cildinize ve saçlarınıza kesinlikle iyi geliyorlar.

Sütün Saça Faydası ?

Sütün Saça Faydası ?

Saçlarınızı Güçlü ve Parlak Yapar

Whey protein saç kaybını önler, geriye çevirir ve saçları güçlendirir. Ayrıca kas kütlesi yaratabilmek için de destekleyicidir. Bu proteinin haricen kullanımı saç foliküllerini uyarır ve bir whey protein macunu yaparak (whey, yumurta sarısı, bal ve su) ve saçlarınıza sürerek daha sağlıklı ve parlak saçlar elde edebilirsiniz.

Saç Uzamasına Yardımcı Olur

Sütte bulunan kazein proteini ise glutamin bakımından zengindir ve bu önemli bir amino asittir. Glutemin saç folikülünün büyümesini sağlar ve bu sayede saçların uzamasında büyük bir öneme sahiptir.

Saçları Sütle Nasıl Düzleştirmeli ?

Kullanmanız gereken formül şu şekilde:

• 1/3 bardak süt
• Sprey şişesi
• Geniş aralıklı bir tarak

İlk olarak sprey şişesini sütle doldurun. Bu noktada hindistan cevizi sütü en iyi seçeneklerden birisi olacaktır. Herhangi bir süt kullanmak mümkün olsa da biraz kremsi olan sütler daha iyi sonuç veriyorlar. Saç maskesi için süt tozu kullanmanız da mümkün.

Şimdi sütü saçlarınıza eşit şekilde sıkın. Saç dipleri kadar uçlarına sütü ulaştırmak da önemli.

Ardından geniş aralıklı bir tarak kullanarak saçlarınızı açın ancak saçları sakın kıvırmayın. Dümdüz olması önemli çünkü aksi taktirde saçta kalan sütleri akıtmak imkansız olacaktır.

Artık saç derimize masaj yapmamız gerekli. Sütün saçlarınıza işlemesi için ona vakit verin. Bu sayede saçlar beslenecek ve düzleşeceklerdir. Beklerken diğer ev işlerinizi yapabilirsiniz.

Bekleme süresinin ardından saçlarınızı suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Eğer dalgalı saçlarınız varsa saçlarınız kendi kendilerine düzeleceklerdir.

Uyarılar

Eğer laktoza hassasiyetiniz ve süte alerjiniz varsa bu yöntemi uygulamaktan kaçının. Saçı tararken kibar olun ve çekiştirmeyin. Permalıysanız süt düzleştirmede işe yaramayabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al