Saçını Hızlıca Uzatmak İsteyen Kişileri Bu Yazımıza Bekliyoruz.
Saç insanlar tarafından çok önemsenen bir yer.Saçınızı kısa kestirip pişman olduğunuzda ya da özel bir gün yaklaşırken saçını uzatmak istiyor olabilirsiniz.İşte bu yazımız sizin için.Elbette bir mucize olmayacak fakat hızlı uzamasına yardımcı olabilir.

1. Masaj yapın.

Masaj yapın.

Duştayken ıslak saçlarınıza saç kökünden başlayarak öne doğru masaj yapın.  Hem günün stresinden arınacaksınız hem de saç köklerinizdeki kan akışı hızlanacak.

2. Kestikçe uzar efsanesine inanın.

Kestikçe uzar efsanesine inanın.

Evet birçoğumuz saçlarını kestirmekten korkar. Bunun nedeni ‘uçlarından kestireceğim’ derken bir anda kısalan saçlardır. Ancak saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmanız daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Sağlıklı bir saç ise daha hızlı uzar. 

3. Saç kremini ihmal etmeyin.

Saç kremini ihmal etmeyin.

Şampuan saçınızdaki kiri ve yağı arındırırken, saç kremleri besleyici özelliğiyle saçınıza sağlıklı ve parlak bir görünüm katar. Saçınızın doğal yağ dengesini bozmamak için banyo rutininizde ara ara şampuan adımını atlayın. Sadece az miktarda saç kremi uygulayın.

4. Saç şekillendiricilerle vedalaşın.

Saç şekillendiricilerle vedalaşın.

Eğer gerçekten saçınızı kısa süre içinde uzatmakta kararlıysanız saç düzleştirici ve maşalarla vedalaşın. Yüksek ısı saçlarınıza zarar verir ve yıpratır. “Kullanmadan asla”  diye düşünüyorsanız ısıdan koruyucu saç bakım ürünleri uygulayın.

5. Kapanışı soğuk suyla yapın.

Kapanışı soğuk suyla yapın.

Duştan çıkmadan önce birkaç saniye saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu sayede ısıdan kaynaklı saç yıpranmasının önüne geçmiş olur ve nemi saçınıza hapsedersiniz. Ayrıca çok sıcak suyla saçınızı yıkamak hem saçlarınızı yıpratır hem güçsüzleştirir.

6. Beslenmenize dikkat edin

Beslenmenize dikkat edin

Beslenmenizde protein, C ve E vitaminine yer vermek önemli. Örneğin protein bakımından zengin yumurtada aynı zamanda saç dökülmelerine karşı kullanılan Biotin de yer almakta. Kan akşınınızı düzenleyen E vitamini daha sağlıklı saç kökleri demektir. Daha sağlıklı saç kökleri ise daha hızlı uzayan saçlar sağlar. C vitamini ise vücutta kollajen salgılayarak sağlıklı bir cildin ve saçların güvencesidir.

7. Yastık kılıfınızı değiştirin.

Yastık kılıfınızı değiştirin.

Uzmanlar pamuk yastık kılıflarının daha fazla sürtünme yarattığını bu nedenle daha çok saçları döktüğünü ve karıştırdığını belirtiyor. Saten kumaştan bir yastık kılıfı tercih edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al