Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle daha düşük maliyetlerle insanlarla tanışıp görüntülü olarak görüşebiliyorsunuz. Bu uygulamalar sayesinde yeni insanlarla ilişkiler kurarak farklı görüşteki insanlara tek tıkla ulaşabiliyorsunuz. İşte o uygulama ve sitelerden bazıları...

2. Whatsapp

Milyonlarca insan tarafından bir çok ülkede kullanıcıları bulunan bu uygulama ile görüntülü, sesli veya yazılı olarak görüşmeler yapabilmek mümkün. Yapmanız gereken telefonuzun uygulama indirme bölümüne girerek arama bölümünde whatsapp'ı aratmak ve indirmek. İndirmeniz ardından ücretsiz bir şekilde internete bağlı olarak insanlarla görüntülü, sesli yada yazılı görüşme yapabiliyorsunuz. Whatsapp gerekli güvenlik önlemlerini almak adına da kullanıcılarında  telefon numarası onayı işlemine tabii tutuyor.3. Canlıalem.com

Listemizin 2 numarasında canlialem.com var. Bu web sitesine giriş yaparak ücretsiz olarak yeni insanlarla tanışarak görüntülü sohbet deneyimini yaşayabilmeniz mümkün. Mail adresinizle kayıt olduğunuz bu web sitesinde her gün yüzlerce belki de binlerce kişi kayıt olarak yeni insanlarla yeni sohbet deneyimlerine sahip oluyor. Yazılı yada Kameralı Sohbet şeklinde 2 seçenekte insanlarla görüşebildiğiniz bu web sitesinde kullanıcı deneyimi çok ön planda tutuluyor. 24 saat canlı destek sisteminin de bulunduğu bu uygulamada gerçekten harika vakit geçirebilirsiniz.

5. Skype

Skype görüntülü ve sesli konuşmalarda Whatsapp'ın yokluğunda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesiydi. Bu uygulama whatsapp'ın sesli ve görüntülü konuşma özelliğinin gelmesine rağmen dünya genelinde en çok kullanılan görüşme ve konuşma uygulamaları arasında yer alıyor. Skype'da diğer uygulamalara ek olarak normal bir cep telefonunu arayarak normal bir operatör mantığının da olması Skype uygulamasının diğer uygulamalardan biraz daha ayırt edici özelliği olarak ön plana çıkıyor. Sizde bu uygulamayı edinmek için play store yada app store uygulamasına girerek skype olarak arama bölümünde bulabilir ve indirebilirsiniz. 

6. Msn

Msn'i yeni nesil bilmez ama 20li yaşların üzerindeki insanlar webcam ile görüşmeye msn uygulaması ile başladı. Bu uygulamayı kameralı görüşme uygulamalarının atası olarak görebiliriz. İnsanların birbirini dürttüğü ve sürekli olarak smilelar gönderdiği bu uygulama günümüz teknolojilerinin gerisinde kaldığı için büyük bir kullanıcı kitlesi kalmamış durumda. Gelecekte şirket sahiplerinin yapacağı büyük ve anlamlı bir güncellemeyle nasıl bir algı oluşturabileceği ve tekrar zirveye yerleşebileceği gibi ihtimaller de elbette bulunuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları