Günde 1 Salatalık Yerseniz Neler Olur İşte Detaylar !

Salatalık Hindistan’da geleneksel tıp konusunda oldukça etkisi bulunmakta ve aynı zamanda'da yemeklerde de kullanılmakta. Bunun asıl nedeni ise Hindistan oldukça sıcak bir ülke, salatalığın vücuda gereken besini ve etkisini sağlamasıdır. Ve bu meyvenin sağladığı tek fayda bu değil. Salatalık sebze grubunda değil meyve grubunda yer almaktadır.

1. Nörolojik hastalıklardan daha iyi korunursunuz.

1. Nörolojik hastalıklardan daha iyi korunursunuz.

Salatalıkta bulunan Fisetin , daha iyi beyin sağlığındaki rolü için tanımlanmıştır. Salatalıklar fosfor da içerir – ve fosfor eksikliği bilişsel hastalık riskinin artmasıyla ilişkilidir. Bu yüzden salatalık yemek kesinlikle beyin jiletinizi keskin ve odaklanmaya devam edecektir!

2. Salatalık ile Hızlıca aşırı kilo kaybedebilirsiniz.

2. Salatalık ile Hızlıca aşırı kilo kaybedebilirsiniz.

Salatalıktaki yüksek su içeriği hızlı doygunluğa ulaşmanıza yardımcı olur, böylece kilo vermenize yardımcı olacak aşırı ısınmayı kontrol eder. Salatalık yağ içermez ve  düşük kalorili bir meyvedir. Bu nedenle, vücut ağırlığını kavramaya çalışan herkes için mükemmel bir seçimdir.3. Kanser riski azalır.

3. Kanser riski azalır.

Salatalıkta kanser araştırmacıları arasında büyük ilgi uyandıran bir flavonoid olan Fisetin bulunmaktadır . Bu flavonoid’in antioksidan ve antienflamatuar özelliklerinin yanı sıra, belirli kanser türleri için risk azaltma ile de ilişkilendirilmiştir.

4. Sindirim gelişir.

4. Sindirim gelişir.

Salatalık içeren diyet lifi ve sindirim yardım yardımcı su iyi bir miktar. Salatalıktaki vitaminler, sindirim sisteminin işleyişini iyileştirmeye de yardımcı olur. Günlük salatalık olması, bağırsak hareketleriyle ilgili sorunları çözerek sağlıklı düzenlilik geliştirmenize yardımcı olabilir.

5. Vücut daha fazla hidrasyon alır.

5. Vücut daha fazla hidrasyon alır.

Bir salatalığın yaklaşık% 95’i  sudur , bu nedenle günlük olarak yemek yemek vücudunuzdaki toplam hidrasyon seviyesini yükseltir ve bu da sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Rutin olarak su içmeyi unutan bir kişiyseniz, o zaman günde 1 salatalık yemek sizin için harika bir numara olabilir.

6. Cildiniz daha yumuşak ve parlak olacaktır.

6. Cildiniz daha yumuşak ve parlak olacaktır.

Salatalık cildi nemlendiren vücudu nemlendirir. Ayrıca, cildi iyi tutmanın anahtarı olan C vitamini ve çinko (bir mineral) ile birlikte niasin ve riboflavin gibi B vitaminleri içerir. Salatalık ayrıca cilt tahrişi ve iltihabıyla mücadele eden kafeik asit içerir. Salatalıktaki besinler de cildin yaşlanma belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur .

7. Saç kalitesi artar ve daha az saç dökülmesi görürsünüz.

7. Saç kalitesi artar ve daha az saç dökülmesi görürsünüz.

Salatalıklarda bulunan B vitaminleri kafa derisi ve saç sağlığı için oldukça faydalıdır. Biotin , riboflavin, niasin ve B5, B6 ve C vitaminlerinin saç büyümesinde önemli rolleri vardır. Ayrıca erken saç dökülmesini ve grileşmeyi de önlerler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

twitter takipçi hilesi smm panel