Dünyada bir çok meslek türü var fakat bu mesleklerin herbiri farklı ücretler kazanıyor. Alınan eğitimler ve insanların kariyer planlamalarına göre değişen bu mesleklerin kazandırdığı ücretler arasında çok büyük farklılıklar olabiliyor. Türkiye'de de insanlar hangi işi yaparsam daha çok para kazanırım? gibi soruları kendilerine soruyor. Şimdi size dünyanın en çok para kazandıran 7 mesleğini listeliyoruz.

1. Cerrah - Yıllık Kazancı 420 Bin Lira

Cerrah - Yıllık Kazancı 420 Bin Lira

İnsanların en çok para harcamalarını sağlık sektörüne yaptığını biliyor muydunuz? Şuanda da gelecek yıllarda da en çok para kazandıran iş cerrahlık olacak gibi görünüyor. Riskli ameliyatlara girecek olan kişilerin gerekirse tüm mal varlığını bir ameliyat yapacak cerraha ödemesi çokta hayret edilmeyecek bir durum olsa gerek. Cerrahlar bu ameliyatlarla ortalama yıllık 420 bin lira para kazanıyor diyebiliriz. Bazı cerrahlar örneğin; Beyin cerrahlarının bir ameliyatı milyonlarca liraya yaptığı da bilinen bir gerçektir. 

2. Üst Düzey Yöneticilik – Yıllık Kazancı 350 Bin Lira

Üst Düzey Yöneticilik – Yıllık Kazancı 350 Bin Lira

Ceo kelimesini sıklıkla duyuyor olabilirsiniz. Büyük şirketlerin yöneticilerine verilen isim ve Ceo kelimesine sahip holding yöneticilerinin servetlerinin milyonlarla ölçüldüğünü biliyoruzdur. Ceo'ların çalışma rahatlığının yanı sıra yaptıkları işler genel olarak reskli seçimleri yapmak, yol haritası çıkarmak ve alınacak kararlarda en üst düzey karar verici olmaktır. Bir Ceo ortalama olarak yıllık 350 Bin lira kazanıyor desekte bazı ceoların aylık kazançları bile dünyada yaşayan bir çok insanın hayatı boyunca kazanabileceği miktarlardan daha çok olabiliyor. 3. Mühendis Yöneticileri – Yıllık Kazancı 320 Bin Lira

Mühendis Yöneticileri – Yıllık Kazancı 320 Bin Lira

Mühendis yöneticilerini Bilim adamları, mühendisler, teknisyenler ve ürün kalitelerini korumak adına çalışan yöneticilerdir. Bu yöneticiler genel olarak işin işleyişinde karar vericileri üzerinde karar verici bir yere sahiptir. Yıllık ortalama kazançları ise 320 bin lira civarındadır.

4. Pilotlar – Yıllık Kazancı 300 Bin Lira

Pilotlar – Yıllık Kazancı 300 Bin Lira

Genel olarak bir çok insanın hayali olan pilotluk listemizde 4. sırada yer alıyor. Hava yollarında pilotluk yapan kişiler ortalama yıllık 300 Bin lira kazanmaktadır. Bu kazanca ek olarak bir çok farklı ülke görmeleri, farklı deneyimler yaşaması nedeniyle çok tercih edilen bir meslek olarak bilinmektedir. Gelecekte uçak kullanımlarının daha da artacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Artık insanlar farklı coğrafyalarla iletişim halinde olması ve kara yolu trafiğinin sıkışıklığı nedeniyle uçakları daha çok tercih ediyor. Sizde en çok para kazandıran mesleklerden birini seçmek istiyorsanız Pilotluk tam size göre diyebiliriz. 

5. Avukatlar – Yıllık Kazancı 250 Bin Lira

Avukatlar – Yıllık Kazancı 250 Bin Lira

Avukatların dünyadaki karmaşanın artmasıyla işlerinin de artışı kaçınılmaz bir hal alıyor. İnsanların birbirini dolandırması, evliliklerin artması ve kanunların değişmesi insanların avukatlara olan ihtiyacını daha da arttırıyor. En çok para kazanan avukatlar çok seyrek olarak mahkeme salonlarında görünür. Genel olarak danışmanlık hizmetleri veren bu yüksek kazançlı avukatlar yıllık 250 bin lira para kazanıyor diyebiliriz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları