Diş Ağrısına Ne iyi Gelir ? Diş Ağrısına İyi Gelecek 5 Şey
Herkesin baş belası olan diş ağrısı insana hayatı dar eder. Ne konuşabiliriz ne iş yapabiliriz. Peki bu ağrının önüne geçmenin bir yolu yokmu. Diş ağrısına ne gibi bir çözüm bulmalıyız ?

1. Dişiniz Ağrıdığı Taktirde Dişlerinizi Fırçalamalısınız

Dişiniz Ağrıdığı Taktirde Dişlerinizi Fırçalamalısınız

Diş ağrınız eğer bakterilerden kaynaklı ise dişinizi fırçalamak diş ağrınıza kesin çözüm olacaktır. Dişinizi fırçalarken diş etlerinize ve dilinize de presli bir şekilde dişinizi fırçaladığınız taktirde ağrınız çok kısa sürede geçecektir.

2. Kürdan ve diş ipi kullanımı

Kürdan ve diş ipi kullanımı

Dişlerinizi fırçalayacak imkanınız o anda yok ise kürdan ve diş ipi aracılığıyla dişlerinizi temizleyiniz. Bakterilerden kaynaklı diş ağrılarının diğer bir çözümüde bu olacaktır.

3. Yatarken buz ile tampon

Yatarken buz ile tampon

Diş ağrınız kemik yapınız ile alakalı ise buz kemiklerinize uyuşturucu etkisi yaratacaktır. Bir buz torbasının üzerine yatarak yanağınızın bulunduğu alana bir buz torbası yerleştirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4. Tuzlu su ile gargara

Tuzlu su ile gargara

Halk dilinde en çok bilinen yöntem olan tuzlu suyla gargara da diş ağrınıza olumlu yönde etkisi bulunan bir formuldür. Yaşlı ninelerin bu formulünün ağrıyı geçirme sebebi tuzun etkisinden kaynaklanmaktadır. Ağrı yapan bakterileri etkisiz hale getirerek ağrınızın sona ermesine neden olur.

5. Yatarken yastık ile tampon

Yatarken yastık ile tampon

Bazı ağrılarınızda , ağrı olan bölgeye elinizle bastırdığınızda ağrıyı hissetmediğinizi göreceksinizdir. Bunun tampon etkisi yaratarak ağrının üzerine press yapılmasından kaynaklanıyor. Ağrı olan bölgenin hava almasını ve ağrının azalmasını sağlamak için bir yastık veya yumuşak bir cismi ağrı olan bölgeye doğru tamponlayarak ağrınızı hafifletebilir , hatta uyuşturabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al