Alışveriş biter ve kasa sırasına girilir. Kasada beklerken yanınızdaki sıralar akarken sizinle birlikte gelen insanlar gidip sizin hala sıra beklediğiniz olmuştur. Tepkiniz ah be keşke yan kasaya girseydim oluyordu değil mi? Yanlız değilsiniz, sizin gibi sırada beklemeyi sevmeyen insanlarda bu soruyu sürekli olarak soruyor. Size sıranın en hızlı geçtiği

1. Erkeklerin olduğu sırayı tercih edin.

Sırada hoşlandığınız bir kız durmuyor ve niyetiniz hızlıca kasaya ürününüzü okutmaksa erkeklerin olduğu sıraya girin. Çünkü erkekler ürün kontrolü ve poşetleme konusunda titiz olmadıkları için hızlı davranırlar.

2. Sol tarafı seçin.

Çoğu insan sağ elini kullandığı için sağa dönmeye meyillidir. Onların sağa gitme alışkanlıklarını yenerek sol sıradan hızlıca geçebilirsiniz. Bu bilgi hayatınız boyunca kullanabileceğiniz bir bilgidir ve market dışında da kullanabilirsiniz.

3. Ekspres kasalar Aslında Ekspres Olmayabilir.

Önemli olan kişinin kaç ürüne sahip olduğu kadar önündeki kişi sayısıdır. Ödeme işlemi çoğu zaman kasada geçirmeden uzun sürer. Ekspres ismi sizi kandırmasın.

4. Kıvrımlı sıralara girin.

Bireysel kasa sıraları yerine, kıvrımlı uzun sıralara girin. Sıra uzun gibi görünse de boşalan kasa sıradan çağırdığı için işleminiz daha hızlı gerçekleşecektir.

5. Nakit vakittir.

Kredi kartıyla ödeme nakit ödemeden daha uzun sürmektedir. Evet aklınıza direk şifre girme ve bankadan yanıt bekleme merasimleri geldi. Onun için sadece nakit kabul eden kasalar varsa onları tercih edin.


Bu önerileri sıraya girmek zorunda olduğunuz çoğu yerde kullanabilirsiniz. Sıraya nasıl girilirmiş gösterin onlara!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları