Netflix Yönetiminden Üzücü Bir Haber Geldi !
Dünyanın önde gelen online televizyon platformlarından Netflix'in bazı yayınlarını artık sezon sezon yayınlamayacağı, bölümlerini haftadan haftaya izleyicilerine sunacağı iddia edildi.

Birkaç gündür Türkiye'nin gündeminden inmeyen Netflix, dün yaptığı açıklama sonucunda, Türkiye'de yayın hayatını sonlandırmayacağını aksine devam edeceğini açıklamıştı. Ancak diğer yandan şirketin yayın politikasında bir değişikliğe gidileceği konuşuluyor. Dizi ve şovların sezon sezon yayınlanması alışılageldik bir durum. Bu yayın politikasını değiştirerek yayınlarını hafta hafta birer bölüm halinde yayınlama planı içerisinde. 

Birçok kişinin son derece memnun olduğu ve kullanıcılara izledikleri diziyi 'nasıl izleyecekleri' konusunda bir özgürlük veren sistem, Netflix'in yeni bir kararı sonucunda standarda dönecek. Örneğin Netflix'te bulunan The Great British Baking Show'a bakacak olursanız 'Collection 7' isimli sezonun yayında olduğunu ancak yalnızca bir adet bölümün aktif hale geldiğini görebilirsiniz. Gelecek bölümleri de görebildiğiniz alanda hiçbir bölüm izlenebilir değil. Bunun yerine bu bölümlerin ne zaman yayınlanacağını belirten tarihler yer alıyor. Netflix'in Rhythm & Flow isimli rap yarışması da her hafta belirli bölümleri yayınlanacak şekilde hazırlandı.

Netflix, tüm sezonu yayınladığı sistemiyle bilinen bir platform ancak bu tarz bir yayınlama yönteminin kullanıcılarda nasıl bir etki oluşturacağı bilinmiyor. 

Netflix'ten konuyla ilgili gelen bir açıklama ise henüz bulunmuyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al