Gökhan Gürlek’ten Kripto Para Yorumu

Prokule Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek, dünyada kullanım alanlarını sürekli olarak arttıran ve hızlı değer hareketleriyle gündemden düşmeyen Kripto Paralar hakkında yorumlarda bulundu. Gürlek, Kripto paralardaki anlık hareketlenmelerin kazanç elde ettirebileceği gibi büyük kayıplara da neden olabileceğine dikkat çekti.

“Kripto paraların değer artışına dikkat”

Türkiye’de de dünyada olduğu gibiilgi odağı olan ve insanların yatırımlar yaptığı kripto paralar ile ilgili yaptığıaçıklamalarda Gürlek,”Kripto paralar ile ilgili yapılan algı çalışmalarıinsanları bu kripto paralara yatırım yapmaya teşvik ediyor. Bu teşviklernedeniyle insanlar alt yapısını dahi bilmediği hayali bir para birimineyatırımlar yapıyor. Gelecek günlerde devletlerin garanti ettiği, alt yapısınıntakip edildiği bir sistem olmaması halinde kesinlikle bu para birimlerinin birgün değersizleşeceğini göreceksiniz. Elle tutulur olmamasının yanı sıra altyapısının anonim olması da bu kripto paraların güvenilmez olduğunun harici birgöstergesidir. Gayrımenkul alanına yapılan yatırımlarda biz insanlara TürkiyeCumhuriyeti tarafından yasal olarak tanınan tapuları veriyoruz. Peki ya bukripto paralara yaptığınız yatırımda size hayali bir cüzdan haricinde nesunuluyor? Bunlara dikkat etmek lazım, aksi taktirde tüm birikimleriniz biranda havaya uçup yok olabilir.”dedi.

Kripto paraların son dönemlerdetekrardan hareketlenmesi insanları tekrardan kripto para yatırımlarına teşviketti. Fakat hızla yükseldiği gibi hızlı bir şekilde de düşüş yaşanan bu parabirimlerine yatırım yapmanız sizin için büyük bir risk teşkil ediyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıtwitter takipçi hilesi twitter favori hilesi