Evlilik Teorisi

Erkekler evlilikten korktukları için bu konu hakkında espri üretebiliyorlar karşımıza çıkan son örneği ise karışık kuruyemiş tabağı teoremi aşağıdaki gibidir.

Açılmamış Antep Fıstıkları

Galatasaray Lisesi'nden bir arkadaşım hala evlenmedi. Geçenlerde "Yeter artık evlen de çoluk çocuk sahibi ol" dedim. Aşağıda ki teoriyi aktardı: 

Bir kuruyemiş tabağı kalabalık bir grubun önüne geldiği zaman sırasıyla önce antepfıstıkları, ardından bademler, sonra fındıklar gider. En sona beyaz ve sarı leblebiler kalır. Eğer belli bir yaşa kadar evlenmemişsen de durum farklı olmaz. Ya kalan leblebiler ve ay çekirdekleri ile idare edersin ya da olur ya bir fıstık bulurum diye tabağı karıştırır durursun.

Bu yazı üzerine, ben tabakta en son kalanların  sarı ve beyaz leblebiler olduğunu yazmıştım. Bir mektup arkadaşım aynı tabakta ucu açılmamış kabuklu antepfıstıkları da kalır. Herkes bir eller,bakar ama kimse açmaya cesaret edemez, tabağa geri bırakır. Onlara ulaşmak cesaret ister. Dişine güveneceksin kıracaksın ki, içinde gizlediği lezzete ulaşabilesin. 

Ama risklidir, dişini kırabilirsin.

Şairin dizelerinde bahsettiği gibi “Daha ne güzellikler vardı derinlerde. Bazen korktuk, bazen gücümüz yetmedi.”  Birazcık cesaret. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıtwitter takipçi hilesi twitter favori hilesi