Almula Merter Churm'un Kitabı Dokuz Ay On Gün

Ferdi Merter'in Kızı Almula Merter Churm'un yeni kitabı Dokuz Ay On Gün kitap severler tarafından büyük ilgi ile karşılanıyor. Almula Merter Churm bu kitapta hayatının dönüm noktalarını ve çocuklarını anlatıyor.

Ferdi Merter'in kızı, oyuncu , yönetmen, yazar ve tiyatrocu Almula Merter Churm'un Dokuz Ay On Gün Kitabı 2014 Yılında bulduğu hayatının aşkını ve anne olma serüvenine ağırlık veriyor. Babasını kaybetmesinin acılarını ve yaşantılarını da okurlarıyla paylaşan Almula Merter Churm, okurlarıyla sıkı bir bağ kuruyor.

2014 Yılında İngiliz asıllı Robert Churm ile dünya evine giren ve geçen yıl kimsesiz iki kardeşi evlat edinen Almula Merter Churm, hayatının bu önemli dönüm noktalarını dokuz ay on gün kitabında anlattı. Almula Merter Churm, Dokuz Ay On Gün kitabında hayatta tutabilmek için ne kadar büyük mücadeleler verdiğini , 19 Eylül 2018’de aramızdan ayrılan babası Ferdi Merter’e vedasını da anlattı.

Dokuz Ay On Gün Kitabından Alıntılar

- “51 yaşında ‘ANNE’ oluyorum, heyecanımı anlatamam. Hem de bir değil, iki çocuğum olacak.”

- “Gözüme bakarak, bile bile canımı yakacak o cümleyi söyledi: ‘Çocukları evlat edinmek isteyen bir aile daha var, aranızda karar vereceğiz’.”

- “Annelik inanılmaz bir duyguymuş. Canım annemi ve babamı şimdi çok iyi anlıyorum, saçımızın her bir teline nasıl titrediklerini... En küçük bir şeyde, ömürlerinden ömür gittiğini. Geç de olsa, kalbimle doğurmuş olsam da, bu duyguyu yaşadığım için binlerce kez şükrediyorum.”

- “Bir insanın ruh eşini bulması; bir şans mıdır, yoksa kader midir? Bunu gerçekten bilmiyorum, ama seninle karşılaştığım her gün için Tanrı’ya şükrediyorum.”

- “İlk defa Ankara’da aklımı bıraktım fazlasıyla. Eğer çocuklar olmasa dönmezdim zaten. Babam iyileşene kadar kalırdım. Bu sefer kendimi çok çaresiz hissettim. Kalbim ikiye bölünmüş durumda. Çocukların gelişine sevinmekle, ailemin yanında olamamaya üzülmek.”

- “Bu çocukların psikolojisi tersten çalışıyor, onlar travmalı çocuklar, unutmayın.”

- “Bazen gerçek annemi, babamı özlüyorum. Bazı anne babalar çocuklarına bakamaz, onları bırakırmış.”

- “Bisküvileri saklıyorum, çünkü aç kalmamak için önlem alıyorum.”

- “Ya siz de cennete giderseniz? Bize kim bakacak?”

- “‘Sen her şeyi başarırsın,’ derdin bana. Evet babacığım, bunu da başaracağım; sensiz yoluma devam etmeyi de başaracağım. Sen her zaman kalbimin en derininde ve sol omzumda, meleğim olacaksın.”


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıtwitter takipçi hilesi twitter favori hilesi