Biliniyo'da İçerik Oluşturmak için Yapmanız Gerekenler
Biliniyo üyesiniz ve sizde kendi içeriklerinizi mi eklemek istiyorsunuz ? Sosyal İçerik Platformu Biliniyo'da içerik girmenin detayları sizlerle...

Biliniyo.com üyesisiniz ve içerik eklemek istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı mı bilmiyorsunuz ? Ozaman şuan çok doğru yerdesiniz. Aşağıda size verdiğimiz detayları inceleyerek biliniyo'da kendi içeriklerinizi girebilirsiniz.

Öncelikle Sitenin Sağ Üst Köşesinde Bulunan İçerik Ekle Bölümüne Tıklıyorsunuz

Öncelikle Sitenin Sağ Üst Köşesinde Bulunan İçerik Ekle Bölümüne Tıklıyorsunuz

İçerik ekle butonuna basarak daha önceden kayıt olduğunuz biliniyo hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Ardından Karşınıza Çıkan Ekran Bu Olmalı

Ardından Karşınıza Çıkan Ekran Bu Olmalı

Oluşturmak istediğiniz içeriğin öncelikle hangi menüde olmasını istediğinize karar veriyorsunuz. İçeriğiniz Haber mi ? Liste mi ? Testeler mi ? Anket mi ? Yoksa video bölümünde mi olacak...İçerik eklemek istediğiniz ana menü ardından başlık eklemeye hazırsınız.

Başlık Girin Bölümüne İçeriğinizin Başlığını Girmelisiniz.

Başlık Girin Bölümüne İçeriğinizin Başlığını Girmelisiniz.

Başlığınızı seçerken girmek istediğiniz içeriğin ana konusunu içeren, olabildiğince kısa ve anlaşılır bir başlık olmasına dikkat etmelisiniz. Başlık bir içeriğin arandığında ulaşılabilir olmasını sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu nedenle başlığı içeriği eklerken özenli ve dikkatli seçmeliyiz.

Sıra Kategori Seçiminde

Sıra Kategori Seçiminde

İçeriğiniz için doğru kategoriyi bulmak için kategorileri tek tek incelemeniz gerekmektedir. Girmeyi düşündüğünüz içeriği en iyi şekilde temsil edecek kategoriyi seçerek içeriğinizi oluşturmaya devam edebilirsiniz. Eğer hiç bir seçenek sizin gireceğiniz içeriğin konusunu içermiyorsa en yakın seçeneği seçebilirsiniz.

Sıra kısa açıklamada...

Sıra kısa açıklamada...

Kısa açıklama bölümünü içeriğin özeti olarak düşünebiliriz. İçeriğin tamamını yazmadan sadece konuyu bir kaç cümleyle özetleyen bölüm anlamına gelmektedir. Örneğin haber giriyorsanız bu haberin nerde ve nasıl gerçekleştiğini bir kaç cümleyle özetlemeniz yeterli olacaktır.

Ana Görsel Önemli Buraya Dikkat

Ana Görsel Önemli Buraya Dikkat

İçerik eklerken dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri de ana görseldir. Çünkü ana görsel içeriğin kapak fotoğrafıdır ve sosyal medyada ve biliniyo.com'da içerik dışında görünen fotoğraflar aslında ana görseldir. İçeriğinizi en iyi şekilde temsil edeceğini düşündüğünüz kapak fotoğrafını bu "bir ana görsel seç." bölümüne eklemeniz gerekmektedir. Lütfen seçtiğiniz görselin yüksek kalitede olmasına dikkat edin. Unutmayın , içeriğinizi paylaşmanız ardından en çok okunmasını sağlayan etkenlerden bir tanesi de bu ana görseldir.

Artık İçerik Yazma Bölümüne Geçebiliriz

Artık İçerik Yazma Bölümüne Geçebiliriz

İlk başta seçtiğimiz menülere göre 5 seçeneğiniz bulunmakta. Haberler , listeler , testler, anketler ve videolar bölümünde aşağıda farklı seçeneklerde anlatımları bulunmaktadır. Lütfen hangi menüden içerik girecekseniz bundan sonraki gidişatı bu doğrultuda seçiniz.

1- Haber İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

1- Haber İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

Haber içeriği giriyorsanız yukardaki gibi bir ekran giriyor olmalısınız. Bu ekranda yapmanız gerekenler aslında çok basit. İlk aşamaları daha önce aktardığımız bilgiler ile doldurmanız ardından metin bölümüne içeriğimizi girmeye başlıyoruz. Ardından içeriğimizin içeriğine resim , video , anket veya bir sosyal medya paylaşımının linkini eklemek istiyorsak aşağıda bulunan butonları kullanarak içeriğimize eklemeler yapıyoruz. Olaki resim ekleme ardından tekrar yazıya devam edecekseniz yapmanız gereken işlem, "resim ekle" butonu ardından tekrar "metin ekle" bölümüne tıklamanız.İşte bu kadar basit. Haberinizi yayınlamak için yapmanız gereken tek şey "Yeni İçeriği Yarat" butonuna basmanız. Herhangi bir etiket eklemesi yapmanıza gerek yoktur. 

2- Liste İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

2- Liste İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

Listeler bölümü 3 seçenekten oluşuyor. Haberler bölümüne ek olarak "Artan Sıralı" "Azalan Sıralı" ve "Sıralamasız Liste" seçenekleri hakkında size biraz bilgi verelim. Artan Sıralı 1 Numaradan başlayarak 2, 3 4, gibi ilerleyen ve giderek artan liste anlamına geliyor. Azalan sıralı ise geri sayım olarak düşünebilirsiniz. Otomatik olarak girdiğiniz içerik sayılarını büyükten küçüğe doğru gitmesi için otomatik düzenlemenizi sağlar. Sıralamasız listede ise paylaşım için oluşturduğunuz girişlere herhangi bir otomatik ekleme yapılmayacaktır.

3- Test İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

3- Test İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

Kişilik Testi Nedir ve Nasıl Girilir ?

"Kişilik Testi" hazırladığınız sorulara verilen cevaba göre kullanıcıların kişiliğini çıkaran bir testtir. Örneklerini incelediğinizde aklınızda daha iyi canlanacaktır fakat biz size yine de biraz bahsedelim. Bir kaç cevap seçeneği olan ve verilen cevaplara göre sonucun bulunduğu bir test türüdür. Kullanıcılar tarafından çok sevilen ve tercih edilen bir içerik türüdür.Kişilik testi girmek isterseniz öncelikle üst bölümde cevaplar oluşturarak içeriğinize başlayabilirsiniz. Alt bölümde ekleyeceğiniz sorular ile aşağıdaki cevapları eşleştirerek testinizi yayınlamaya hazır hale getirebilirsiniz. Dikkat edin kişilik testleri, biliniyo'nun en karmaşık görünen ama en eğlenceli içerik menülerinden bir tanesidir.

Doğru Yanlış Testi Nedir ve Nasıl Girilir ?

"Doğru Yanlış Testi" kullanıcılarımıza sorduğumuz sorulara verilen cevapların doğru yada yanlış olduğunu gösteren bir test türüdür. Soruları yazdığınız , aşağıda ise kullanıcılara cevaplar sunduğunuz bir yapısı vardır. Doğru cevabı soruyu oluştururken seçersiniz ve verilen cevaplara göre kullanıcılara bilgi verilir. İçerik oluşturmak için sorular ve cevapları kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

4- Anket İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

4- Anket İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

Anketler insanların ilgisini çeken içerik türlerindendir. Güzel bir soru ve şıklar olduğu taktirde milyonlar sizin hazırladığınız anketleri takip ederek oy kullanmak ve yorum yapmak için hazır olda bekliyor olabilirler. Burda önemli olan şey sadece soruyu oluşturmak değil şıklarda da yaratıcı cevaplar ortaya çıkarmaktır. Eğer kullanıcılara çelişki içerisinde kalacağı ve ikileme düşeceği sorular sorarsanız siz biliniyo'nun en iyi anket içeriği oluşturan kullanıcıları arasında yerinizi alabilirsiniz. Anket Oluşturmak için yapmanız gereken tek şey Haber bölümüne ek olarak "Anket" yazan bölüme soruyu yazmak, dilerseniz bir fotoğraf eklemek ve seçenekleri alt bölüme yazılı yada fotoğraflı olarak eklemek. İşte anketiniz yayına hazır...

5- Video İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

5- Video İçeriği Giriyorsanız Yapmanız Gerekenler!

Bu bölüm "Ya bunu da anlatmanıza gerek yoktu" diyebileceğiniz kadar basit bir bölümdür. Youtube , dailymotion ve vimeo 'da yayınlanan videoların linkini "Video adresi" bölümüne eklemeniz ardından otomatik olarak videonuz Biliniyo'ya çekilecektir. Sizin yapmanız gereken tek şey bu videonun açıklamasını ve metinler eklemek yada görsellerle içeriği canlandırmak istiyorsanız "Yeni girişler Ekle" bölümünden eklemek istediğiniz girişi eklemeniz. İşte video içeriğiniz de bu şekilde yayına hazırlanmış oluyor. 

Biliniyo olarak kullanıcı deneyimini önemsiyoruz. Kullanıcılarımıza ve okurlarımıza en iyi deneyimi yaşatmak için her geçen gün kendimizi geliştiriyor ve yeniliyoruz. Sizde okurlarının kendi içeriklerinin kendisi oluşturduğu Biliniyo'da içerikler oluşturarak Bilinoyu'nun eğlenceli dünyası arasında yerini alabilirsin. Unutma! Biliniyo'da kayıtlar her zaman açık olmayabilir. Kayıt dönemlerinde yeni kullanıcılara kayıt fırsatı vererek ardından bu kayıt dönemini kapatabiliriz. Sende içeriklerini oluşturarak bir gün editörlerimiz arasında yer alabilirsin. Neden olmasın değil mi  ama ? :)

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al