BluTv'nin Gözdeleri
Netflix platformunun yanında yerli dizi platformumuz BluTv'nin hakkı yense de hali hazırda ciddi bir abone sayısı var. Fakat bu aboneler belirli diziler için platforma ücret ödüyorlar. Oysaki o kadar başarılı orijinal ve yayın haklarını satın aldığı diziler var ki uzun süre bu dizilerden kopmak istemeyeceksiniz.

1. Sıfır Bir

Sıfır Bir

Adana sokaklarında ki çete savaşları, dostluk, arkadaşlık ve intikamın öyküsü. YouTube üzerinden yayın hayatına başlayan dizi öyle sevildi öyle tutuldu ki BluTv ile anlaşma kaçınılmaz oldu.  

2. The Pier

The Pier

Oscar uzun bir süre eşinden gizli bir şekilde ikili bir hayat yaşamıştır. Oscar'ın ölümünün ardından eşi kocasının hayatıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için sevgilisinin yanına gider. 

La Casa de Papel dizisinin yapımcılarından ve başrol oyuncusu Alvaro Morte'yi tekrar buluşturan bu dizi hem çerezlik hem de polisiye.

3. 7Yüz

7Yüz

Her bölümde farklı, başka bir hikaye anlatılıyor bu dizide. Her bölüm kendi içinde başlıyor ve bitiyor. Her bir bölümün kendine has tonu, hikayesi ve sarsıcı yüzleşmesi var. 

4. Masum

Masum

Kadro çok iyi, kurgu çok iyi ve bu dizi çok iyi. Bir kaza sonucu abisini ve eşini kaybeden Tarık'ın akıl sağlığı pek iyi değildir. Ailesiyle birlikte küçük bir sahil kasabasında yaşar. Bir gün eski tanıdıkları Komiser Yusuf bu sakin sahil kasabasını ziyaret eder ve hikayenin aslında o kadar da masum olmadığını yavaş yavaş öğreniriz.

5. Babylon Berlin

Babylon Berlin

1. Dünya Savaşından yenilgiyle ayrılmış ve sefaletle boğuşan bir Almanya'ya odaklanıyor hikaye. Nazilerin nasıl yükselişe geçtiklerini başarılı bir gerçekçilikle izliyoruz. Harika bir dönem dizisi. 

6. Pavyon

Pavyon

5 bölüm olarak tasarlanıp çekilen bu belgesel Ankara pavyonlarını tüm gerçekçiliği ile seyirciyle buluşmasını sağladı. Çok kaliteli bir iş olan Pavyon herkes tarafından kısa sürede çok sevildi.

7. Patrick Melrose

Patrick Melrose

Babası tarafından kötü davranışlar gören, annesinden de aradığı sığınağı ve desteği bulamayan bir adamın hikayesi Patrick Melrose. 5 bölümlük bu mini dizide Benedict Cumberbatch'ın  harika oyunculuğu ile sizi baş başa bırakıyor.

8. Behzat Ç.

Behzat Ç.

6 yıl aradan sonra BluTv sayesinde hayatımıza geri dönen Behzat Komiser ve ekibi yine bol göndermeli bölümleri ile herkesin özlemini giderdi. Bazı eksik oyuncularla beraber sete çıkılmış olsa da korktuğumuz kadar olmadı ve yeni oyuncular da hızla kendilerini sevdirdiler. İlk sezonu 9 bölüm olarak çekilen Behzat Ç.'nin yeni sezonlarını hayranları dört gözle bekliyor.

9. The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

Kadınların ellerinden tüm haklarının alındığı, karbon salımı yüzünden üremenin azaldığı bir Amerika'da doğurgan kadınlar sadece damızlık olarak görülür ve onların tek işi vardır o da efendilerine itaat etmek ve hamile kalmak. Erkeklerin egemen olduğu dindar bir toplumda yaşamın ne kadar zor, katı ve kuralcı olduğu çok sert bir şekilde yansıtıyorlar bize. Her alanda başarı patlaması yaşayan bu diziye kesinlikle şans vermelisiniz. Bu bol Emmy ödüllü dizi tüm sezonlarıyla BluTv'de sizi bekliyor. 

10. Bozkır

Bozkır

Seyfi Amir ve Nuri Pamir bozkırın, hiçliğin ortasında bir seri katilin peşinde hummalı bir araştırma yaparlar. Tek sezonluk tasarlanan bu dizi öyle çok sevildi ki ikinci sezonu için sürekli BluTv'ye baskı yapıyor sevenleri. Bozkırı, halkı çok başarılı yansıtan bu yapım replikleri ile de herkesin gönlüne taht kurdu.

11. The Young Pope

The Young Pope

Ateist ve tüm kuralları yıkmaya gelmiş bir papayı izliyoruz 10 bölüm boyunca. Jude Law ve Paolo Sorrentino'nun uyumu, sinematografi, oyunculuk, ortam, kostümler, her şey fazla mükemmel bu dizide. 2. sezonu da yakında BluTv'de yayınlanacak.

Merhaba ben Deniz Altıok. Kendimi bildim bileli dizi ve film izler. İzlemediğim yapımları bile takip ederim. Sanatın her alanıyla içli dışlı olmayı seviyor aynı zamanda da gizli bir magazin severim!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al