Sosyal medyada herkes bir adım öne çıkabilmek için elinden geleni yaparken size bazı sosyal medyada öne çıkabilme tiyoları vereceğiz. İnstagram , twitter , facebook gibi sosyal medya sitelerinde öne çıkabilmek için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. İnstagram algoritmasında öne nasıl çıkılır ? Twitter algoritmasında nasıl öne çıkılır ? Sosyal medya sitelerinde algoritma nasıl çalışıyor ?

Sosyal medya hesabınızı bir adım öteye geçirmek ve insanlara ulaşmak için yapmanız gereken bazı püf noktalar vardır. Bu içeriğimizde sizlere bu püf noktalardan bazılarını öğreterek bilinçli bir sosyal medya kullanıcısı olmanızı sağlamaya çalışacağız.

Sosyal Medya Sitelerinin Algoritmaları Genel Olarak Nasıl Çalışıyor ?

Sosyal medya sitelerinin algoritmaları genel olarak kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutmak adına en çok aranan ve beğenilen içerikleri ön plana çıkarmaya yönelik çalışmaktadır. Aldığı beğeniler , paylaşımlar ve aranma sayılarına göre paylaşımları ön plana çıkarır ve diğer kullanıcıların da beğeneceği düşüncesiyle diğer kullanıcıların ana sayfa bölümüne düşürür. Eğer bir sosyal medya sitesinin algoritmasında ön plana çıkmak istiyorsanız içeriklerinin bir çok insan tarafından beğenilmesi gerekmektedir.İnstagram'da Ön Plana Çıkmak İçin Neler Yapılmalı

İnstagram hesabınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız elinizde sürekli olarak bir kitle olmalı. Paylaşımlarınıza beğeni , yorum ve kaydetmelerle erişimlerinizi ön plana çıkaracak ve giderek büyüyen bir kitleye sahip olmanız gerekiyor. Bu kitle ile sürekli olarak diyalog halinde bulunarak sizi takip etmeye devam ettirmelisiniz. Bu sayede diğer insanlara erişebilirme oranınız yükselir ve gerçekten aktif bir kitleye sahip olabilirsiniz.Düzenli olarak beğeni ve yorumları artan instagram hesapları düzenli olarak keşfet bölümüne çıkarak insanlara erişimini sürekli olarak arttırır.

Twitter'da Ön Plana Çıkmak İçin Yapılabilecekler Nelerdir?

Twitter'da retweetler ile bir çok kişinin ana sayfasına düşmek mümkündür. Taglara yapacağınız paylaşımlar ile de popüler tweetler arasında yer alarak yüz binlerce görüntülenme alabilmeniz mümkün. İnsanların beğeneceği özgün içerikler oluşturarak ve hiç kitleniz olmadığı taktirde takibe takip yöntemini kullanabilirsiniz. Takip ettiğiniz insanların sizi takip etmesi ve tweetlerinizi beğenip retweetlemesi size büyük bir erişim etkisi yaratacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları