İsrail ordusu abluka altında olan Gazze Şeridi'nden atılan bir roket sabah saatlerin'de Tel Aviv'in kuzeyinde bulunan bir eve düşmesinin ardından Hamas'a ait hedeflere saldırdı.

İsrail ordusunun yapmış olduğu açıklamada, "Gazze Şeridi'ndeki Hamas'a ait  hedeflere saldırmaya başladık." Herhangi başka bir detaya yer verilmedi.

Bölgedeki görgü tanıklarının ifadelerine göre, "İsrail savaş uçağının Gazze'nin  kuzeyinde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir noktaya  ve Han Yunus ile Refah kentlerindeki bazı tarım arazilerine saldırdı" notlarını paylaştılar.

İsrail savaş uçakları, Gazze kentinin batısındaki Er-Rimal  Mahallesi'nde ve  Gazze kentinin orta kesiminde yer alan Multezim  Sigorta ve Yatırım Şirketi binasınıa da saldırıldı.

İSTİHBARAT MERKEZİ HEDEF ALINDI

İSTİHBARAT MERKEZİ HEDEF ALINDI

İsrail ordusu, Gazzede Hamasın gizli istihbarat merkezine saldırdığını'da duyurdu. İsrail, sözde merkeze ait fotoğraflar da yayınlayarak binada toplanan istihbaratlar ile İsrailin hedef alındığını duyurdu.

2 FİLİSTİNLİ YARALANDI

Wafa, savaş uçaklarının Gazzede ticari faaliyetteki bir binaya en az 2 füze attığını, 2 Filistinli'nin de yaralandığını, binanın ise büyük hasar aldığınıduyurdu. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları