Beslenme uzmanları grip ve nezle gibi hastalıklardan korunmanın reçetesini yazdı, "Adaçayı ve Mürver Bitkisi kullanın koyu renkli sebzeler ve baharatlı çorbalar tüketin A,C ve D vitamini alın."

Soğuk havaların vazgeçilmez hastalıklarından olan soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi sağlık sorunlarından korunmak için ilaçlardan önce doğal besinler tüketmek daha faydalı.

Kış hastalıklarından korunmak için çeşitli önlemler alınmasına rağmen bazen dışarı çıkmak, hasta birine sarılmak ya da yemekten önce elleri yıkamayı unutmak bu hastalıklara yakalanmayı kolaylaştırıyor.  Doğal yollarla bağışıklık sistemimizi arttırarak kış hastalıklardan korunabileceğiniz 5 besin önerisi şöyle;

2. Adaçayı ve Mürver

Adaçayı ve Mürver

Adaçayı anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar özelliklere sahip. Mürver bitkisi solunum yollarını güçlendirir, ateş düşürür ve gribal enfeksiyonları önler.

3. Koyu Renkli Besinler

Koyu Renkli Besinler

Parlak renkli sebzeler içerdiği vitamin ve mineral dolayısıyla bağışıklık sistemini  güçlendirmekte oldukça büyük bir etkisi var.

4. Sebze Çorbaları

Sebze Çorbaları

Bol sarımsak, kekik, zencefil ve zerdeçal gibi baharatlarla hazırlanmış çorbalar hastalıklara karşı korunmada büyük rol oynuyor.

5. Taze Meyve Veya Sebze Suları

Taze Meyve Veya Sebze Suları

Lif bakımından üst düzey değere sahip olan meyve suları bağırsak sağlığını koruyarak bağışıklık sistemini'de  güçlendiriyor.

 A vitamini bağışıklık sistemini güçlendirirken, C vitamini soğuk algınlığı semptomlarını azaltıyor. 
D vitamini grip zatürree ve bronşit gibi hastalıklara karşı savunuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları