Spor salonuna gitmeye zamanınız yoksa ve evde kendi çabalarınızla karın kası egzersizleri yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Evde karın kası yapmak için gereken hareketler nelerdir ? Evde sixpack yapmak için hareketler nelerdir ? Evde karın kası programı nasıl yapılır ? Evde karın kası geliştirme hareketleri nelerdir ? gibi soruların cevapları Biliniyo'da...

Sağlıklı bir vücut ve dik duruş amacıyla spor yapan arkadaşlarımız için bugün karın kası egzersizlerinde yapılması gereken hareketleri paylaşacağız. Sizde bu karın kası egzersizi hareketlerini yaparak hayalini kurduğunuz karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Kas kütlesi arttırma amacıyla yapılan spor hareketlerinde vücudunuz hem güçlenecek hemde duruş ve görünüş olarak harika bir fiziğe sahip olacaksınız. Bu içeriğimizde bu kas kütlesi arttırma ve fizikte düzenlemelere neden olacak hareketleri sizlerle paylaşıyoruz.


Karın kası geliştirme hareketleri yaparken sadece karın kası değil olabildiğince diğer kaslarınızı da geliştirmeye yönelik hareketler yapmanızda fayda var. Unutmayın, spor sadece görünüş için değil, sağlık için de yapılmalıdır.

Yan Karın Kaslarını Geliştirme Hareketi Nasıl Yapılır ?

Yan Karın Kaslarını Geliştirme Hareketi Nasıl Yapılır ?

Karın kaslarının görünüşünü en çok etkileyen hareketlerden biri olan bu hareketimize önem vermeliyiz. Çünkü sixpacklerinizin görüntü kalitesini çok fazla etkileyen bir spor hareketidir. Sol elinizi ensenize alarak sağ elinizde ağırlık olarak yada ağırlıksız olarak eğilip kalkma hareketini tekrarlıyoruz.

Karın Kası Yapmak İçin Mekik Nasıl Çekilmeli?

Karın Kası Yapmak İçin Mekik Nasıl Çekilmeli?

Mekik, karın kasının olmazsa olmaz hareketidir. Kaslarımızın gevşemesi ve sıkışması gibi işlemlerin net olarak uygulandığı ve özellikle üst kasların gelişiminde oldukça önemlidir. Eğer sıkı bir karın kası yapmak istiyorsanız özellikle yapmanız gereken hareketlerin başında gelir. İlk başlarda zorlansanız da kaslarınızın gelişmeye başlaması ardından hiç zorlanmadan yapabileceğiniz ve hedefinizde size çok yardımcı olacak bir egzersiz hareketidir. 

Mekik egzersizi teknikleri sizin için olmazsa olmaz hareketlerdir ve dışına çıkmamakta fayda vardır. Mekik çekerken öncelikle gövdemizi kesinlikle kaldırdığımıza emin olmalıyız. Tam kalkma gerçekleşmezse kaslarımız tam anlamıyla kasılmaz ve hareketin verimi düşecektir. Egzersizi hızlı değil yavaş yapmanız da kaslarınızın çalışmasında size yardımcı olacaktır.

Leg Lift Egzersizi Nasıl Yapılır ?

Leg Lift Egzersizi Nasıl Yapılır ?

Özellikle alt karın kası egzersizi olarak bilinen Leg Lift hareketi karın kası yapan kişiler tarafından adı bilinerek yada bilinmeyerek yapılan bir egzersiz hareketidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları