Buzdolabının kapağını açtığınızda zaman zaman yayılan o keskin ve kötü koku. Bir de o kokunun tüm yemeklere sinmesi var ki insanın buzdolabını atıp yenisini alasını getiriyor. Buzdolabı kokusu nasıl geçer ? Buzdolabım çok kötü kokuyor ne yapmalıyım ? Buzdolabım'da kötü koku var nasıl geçirebilirim ? Buzdolabı kokusuna ne iyi gelir ? aklınızdaki her sorunun cevabını burdan bulabilirsiniz.

Ağzı açık bir cam kâsenin içerisine toz ve kuru Türk kahvesi koyup,  bu kaseyi 2-3 gün boyunca dolabınızda bekleterek kokuya engel olabailirsiniz. 

Buzdolabınızda ki koku güçlü ise bulunan her rafa Türk kahvesi koyun. 

2. Limon

Limon

Bir adet limonu dilimleyerek parçalar halinde bölün. Limon dilimlerini tüm raflara ve tüm bölmelerin, hatta buzdolabının kapısındaki rafların üzerine yerleştirin. Kötü kokuları ortadan kaldırmak için, onları 3-4 gün bekletin.3. Vanilya Özü

Vanilya Özü

Bir kasenin içerisine vanilya özü döküp, top haline getirmiş olduğunuz pamuğu vanilya özünün içerisine batırın ve dolap raflarınızı bu pamuk yardımıyla silin. Dolabınız pis koku yerine mis gibi vanilya kokacaktır.

4. Yulaf

Yulaf

Bir kasenin içerisine yulaf koyun ve bu kaseyi dolabın içerisine yerleştirin. Birkaç gün boyunca yulafı dolabınızda bekletin.

Kasenin içerisine koyup dolapta bekletmiş olduğunuz yulaf aynı zamanda sebzelerinizin taze kalmasını sağlayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları