Yüksek ateş bir çok hastalığın başlangıç noktasıdır. Normal vücut sıcaklığı 36 santigrat derecedir. Eğer 37.5 santigrat derecenin üstüne çıkarsa bu durum ateşe sebep olur. Yüksek ateşe ne iyi gelir ? Yüksek ateş anında neler yapılmalı ? Enfeksiyona neler yapılmalı ? Enfeksiyon nasıl geçer ? Enfeksiyon geçirme yöntemleri nelerdir ? Enfeksiyone pratik çözümler... Yüksek ateşe pratik neler yapılabilir ? gibi soruların cevapları Biliniyo.com'da.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi

Elma sirkesi hem yetişkinler de  hem de çocuklar da kullanıma uygundur. Aynı miktarda elma sirkesi ve suyu bir kabın içerisine koyun. Daha sonra bir çift çorabı bu suyun içine batırın . Fazla suyunu sıkın ve ayağınıza giyerek kuruyana kadar bekleyin. Bu işleme ateşiniz düşene kadar tekrar edebilirsiniz.  tekrarlayın.  Çünkü elma sirkesi, vücut sıcaklığını çeker ve vücudun pH değerini dengeleyerek yüksek ateşi hızlı şekilde düşmesini sağlar.

Fesleğen (Reyhan) Çayı

Fesleğen (Reyhan) Çayı

Fesleğen (reyhan) çayının antibakteriyel, antibiyotik ve antiinflamatuar özellikleri vardır. Bir tatlı kaşığı fesleğeni yarım çay kaşığı karabiber ile birlikte 1 bardak sıcak suyun içine atıp, birkaç dakika demlemeye bırakın.  Demlenen karışımı süzüp içine bal ekleyerek için. Yüksek ateşten kurtulana kadar 2-3 kez bu çaydan içebilirsiniz.

Kekik Çayı

Kekik Çayı

Kekik hem C vitamini deposu , hemde bağışıklığı artırıcı özelliklere sahiptir. Tek başına kullanabileceğiniz gibi mercanköşk yaprakları da ekleyebilirsiniz. 1 bardak kaynar suya 1’er çay kaşığı kekik ve mercanköşk yaprağını ekleyin 15-20 dakika demlendikten sonra süzerek için. Etkisini artırmak için bu çaydan günde birkaç kere içebilirsiniz. 

Patates

Patates

Patates, hem enfeksiyon kaynaklı ateşin düşürülmesinde hem de hamilelik dönemindeki kadınların ateşini düşürmek için kullanılır.Patatesi ince dilimler halinde keserek 10 dakika sirkenin içine yatırın ve bekletin. Patates dilimlerini alnınıza yerleştirin ve bir bezle bağlayın  20 dakika bu şekilde bekleyin. Bu işlemi günde 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Sarımsak

Sarımsak

Sarımsak, antiviral özelliğiyle yüksek ateşten kurtulmanıza yardımcı olur. Bir bardak sıcak suya 1 diş kıyılmış sarımsak ekleyin ve birkaç dakika demlemeye bırakın. Süzerek yudum yudum için. Ateşiniz düşene kadar dilediğiniz kadar içebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları