İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sporla Kal Güvende Kal Projesi etkinliği kapsamında Uyuma uygulamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda Google Play ve App Store üzerinden yayınlanan 'Uyuma' isimli uygulama ile vatandaşlar uyuşturucu kaynaklı ihbar ve bildirimlerini anında yapabiliyorlar. Bu sayede acil durumlarda güvenlik güçleriyle anında iletişime geçerek yaşanan vakit kayıplarının da önüne geçiliyor.

“Sporla Kal Güvende Kal Projesi”yle ilgili etkinlikte mobil uygulama ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, vatandaşların uygulamaya ilgi gösterdiğini ancak sayının halen yetersiz olduğunu belirtti.,

Bakan Soylu'nun uygulamayla ilgili açıklamaları;

 “Tedbir aldık, sonuç aldık ama uyuşturucu meselesi boş bırakmaya gelmez. Uyuşturucu konusunda her birimizin panik halinde olması lazım. Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık. Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin. Bildirdiği andan itibaren çok kısa süre içerisinde emniyet görevlilerimiz olay yerinde olmaktadır. Gördüğü şüpheli durumları mutlaka bu uygulama üzerinden bize bildirsin."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları