Sedat Peker, katıldığı bir açılışta seçim öncesinde silahlanın çağrısında bulundu.

İstanbul Ataşehir'de bir mekanın açılışında konuşan Sedat Peker, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin yaptığı bir açıklamasında ki 'ya beka ya bela' sözünü örnek göstererek 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini belirtti.

Sedat Peker'in konuşmasından bir kısım şu şekilde, "Seçimlerden sonra hem emperyalist güçlerin hem de onların ülkemizdeki uşaklarının bazıları şimdiden seçimlerle ilgili YSK'yı tanımadıklarını söylüyorlar. Seçim sonuçlarına göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bunun amacı terör örgütleri mensuplarının da o partililerin arasına katılıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz, askerimiz güçlüdür ancak bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını karış karış koruyacaklar.Silahın iyi insanların elinde bir güvence olduğunu ileri süren Peker, "Bu sebeple imkanı olanlar mutlaka ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar. Biz kötüye hazır olalım da iyi gelirse amenna" 

Bu konuşmalarının ardından sosyal medya karıştı. Sosyal medyada olumlu ve olumsuz binlerce paylaşım yapılarak saniyeler içerisinde Twitter'da trendtopic oldu. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları