"Diyete başlamak istiyorum fakat iyi bir diyet nasıl yapılır bilmiyorum." Evet can boğazdan gelir ama biraz dikkat herşeyi değiştirebilir işte detaylar; Size iyi bir diyetin nasıl olacağını ve diyet yapmak için yapılması gerekenleri uzmanlarından öğrendi ve hazırladı. İşte diyetin yolunda gitmesi için yapılması gerekenler listesi...

Su İçmeden Diyet Olmaz

Su ihtiyacınızı meyve ve bitki çaylarından karşılayabilirsiniz. Sürekli olarak sade su içmeyi vücudunuz bir süre sonra kabul etmeyebilir, sizde bu ihtiyacınızı doğru miktarda sağlıklı çaylardan karşılayabilirsiniz. Meyve sularından , meyve konsantrelerinden özellikle de şekerli meyve sularından uzak durmanız sizin için kritik önem taşıyor. Sık sık ve bol bol su tüketimi diyetinizi olumlu yönde etkileyecek en önemli faktörlerden bir tanesidir.Ketçap Mayonez Gibi Hazır Soslar Kesinlikle Yok

Uzmanlar basbas bağırıyor, e tabi sizde biliyorsunuzdur. Ketçap ve mayonez yerine zeytin yağı, bitkisel yağlar ve benzeri tatlandırıcılar kullanmanız gerekiyor. Hazır soslar sizin kilo vermenizde ve sağlıklı beslenmenizde sizi olumsuz etkileyecektir.

Sirke Ve Limonu Yiyeceklerinizde Bol Bol Kullanın

Sirke ve limon kilo almanızı yavaşlatacaktır. Salatalarınıza bolca sirke ve limon dökerek tüketerek bu maddeye bir start verebilirsiniz. Salatalarınıza atacağınız tuz vücudunuzda su tutulmasına neden olacaktır ve iştahınızı açacaktır. Bu nedenle tuz tüketimini olabildiğince azaltmak hatta bitirmeniz kesinlikle yapmanız gerekenler arasında.

Dengeli Beslenin Ama Çeşitliliği Unutmayın

3 beyazdan uzak durmanız gerektiğini söylememize gerek yok sanırım. Beyaz un, şeker ve nişasta içeren yiyecekler sizin düşmanınız. Sizi en çok rahatsız eden şeyi düşünün ve o üç beyazı ona benzetin.Her öğününüzde mutlaka yeteri kadar protein ve vitamin alın.Her gün iki porsiyon meyve ve en az üç porsiyon sebze yiyerek vücudunuzdaki sağlıklı beslenme oranını arttırın.

Vücudunuzu Salataya Mahkum Etmeyin

Salatayla bir gün atlatıp kilo vermeye çalışmak sizi zayıflatmaz sadece yıpratır ve aç bırakır. Salatanın yanında alacağınız doğru miktarda ki protein vücudunuzu sağlıklı hale getirecek ve diyetinizi bozmayacaktır hatta aksine destekleyecektir.

Diyet yapmak istiyorum ama kendimi tutamıyorum , iyi bir diyet listem yok , ama karnım acıkıyor gibi bahanelere dur demenin zamanı geldi. Sağlıklı ve mutlu bir hayat istiyorsanız diyetinizi tam anlamıyla düzenli ve disiplinli şekilde yaparak kendinizi hayata kazandırmanız gerekiyor. Hayallerinizi ve ideallerinizi hatırlayın ve o güzel günler gelene kadar biraz dişinizi sıkın. İşte sizin için uzmanların diyet yaparken kesinlikle dikkat etmeniz gerekenler...

İyi Bir Diyette Öğün Atlanmaz

Her gün üç ana ve iki ara öğün yemek yemeniz uzmanların önerisi arasındadır. Ama bir oturuşta bir kuzu yemek gibi düşünmeyin. Sık sık ama az az yemeniz gerekiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları