Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre erkekler, annelerine benzeyen kadınlara aşık oluyor. Gerçekten de erkekler, annelerine benzeyen kadınlara mı aşık oluyor ? Detaylar Biliniyo'da...

Kadınlar, erkek arkadaşlarının anneleriyle tanışmaya gittiğinde genellikle kendine benzerlikleriyle şaşkına düşerler. Bunun sebebi Fİnlandiyalı araştırmacıların yaptığı çalışmalara göre, erkeklerin, annesine benziyen kadınlara aşık olmasından kaynaklanıyor. Bizde biliniyo olarak bu araştırma hakkında sizleri bilinçlendirmek istedik.

Finlandiyalı uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda 70 erkek ve kadın çiftlerin aileleriyle yüzleri karşılaştırılmış.Turku Üniversitesi'nde dünyanın tanınmış psikologlarından oluşan bir ekip yaptıkları araştırmada " Kadınlara baktığımızda erkekler babalarına benzemezken erkeklerde bu durum tam tersi... Erkeklerin birlikte olduğu eşlerinin surat yapıları birbirine benziyor." sonucuna varıldı.

Evrimin ve doğal seleksiyonun insanları  aynı tür grubundan gelen kişilik ve genleri araması için programladığı biliniyor. Erkekler ilk erken temasları anneleri ile yaşadığı için anneye benzeyen kadınlarla bir hayat geçirmeyi tercih ediyorlar.

 Sigmund Freud’un Oedipus kompleksi psikologlar tarafından sürekli olarak çürütülse de erkeklerin anneleri ile olan ilişkisi diğer kadınlarla olan bağlarını da büyük ölçüde etkiliyor. Yani uzmanlar anne- oğul bağı kuvvetli olan ailelerde oğul romantik ve düşünceli bir erkek olarak dünyaya hazırlanıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları