Elazığ'da meydana gelen deprem'de can kaybı var mı ? Elazığ'da deprem mi oldu ? Elazığ'da deprem Elazığ depremi nerelerde hissedildi ? Elazığ'da yıkılan biryer oldu mu ? Deprem olduğunda ne yapılmalı ?

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 5,2 şiddetindeki deprem 9,4 kilometre derinlikte meydana geldi ve çevre illerden'de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) Web sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.31'suların'da, merkez üssü Sivrice olan 5,2 şiddetinde sarsıntı yaşandı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre saat 20.55'te Elazığ Sivrice'de 3.2 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Elazığ'daki depreme ilişkin, "Hissedilen şehirler ve köylerle irtibata geçtik. Gelişmeleri takip ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Güllüoğlu, Twitter'dan attığı tweet'de, "Elazığ'da ilk belirlemelere göre 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hissedilen şehirler ve köylerle irtibata sağlandı. Gelişmeleri takip ediyoruz. Geçmiş olsun."

VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Depremin durmasıyla birlikte vatandaşlar apar topar dışarı çıktı. Olay yerinden bir vatandaşın ifadesine göre; "Evde televizyon karşısında otururken şiddetli bir sarsıntı hissettik apar topar kendimizi dışarı attık." İfadelerini kullandı Evde olduklarını aktaran M.K ise, “Bir anda masanın gidip geldiğini gördük. Bu esnada kendimizi dışarı attık. Herkes dışarıda. Zar zor kendimizi dışarı attık. Depremi hissettik.” dedi.

ŞANLIURFA’DA HASTANE BOŞALTILDI

ŞANLIURFA’DA HASTANE BOŞALTILDI

Depremin şiddeti Şanlıurfadan da hissedildi. Deprem nedeniyle Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki hastahane acilen boşaltıldı.

Hastalar uzun süre hastaneye girmekten çekindi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 21.31 sıralarında meydana gelen deprem Şanlıurfa merkez ile Siverek, Hilvan, Bozova, Halfeti ve Suruç ilçelerinde de hissedildi.

Depremi hisseden hastalar kollarında serumlarla hastane bahçesine çıktı. 

Depremin Elazığ’da meydana geldiğini öğrenen hastalar uzun süre hastaneye girmekten çekindi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları