Ameliyat Oyunları ile ilgili bilinmeyen bir öneri sağlık konusunda uzman kişilerden geldi. Ameliyat oyunları, gençlerde ve çocuklarda sağlık sektörüne olan ilgiliyi arttırıyor ve sağlıksal konularda bilgilenmelerini sağlıyor... Bakın ameliyat oyunlarının faydaları nelermiş ?

Son zamanlarda yazılımlarının sayısı giderek artan ameliyat oyunları 'nın tıp alanında eğitim görülmesi istenen çocuklarda büyük bir yönlendirme ve eğitim alanı olarak görülüyor. Sağlık alanında yapılan araştırmalar ve uzman görüşleri ameliyat oyunları alanında büyük teşvikler olduğunu ve bu teşviklerin arttırılacağını belirtiyor.Diz ameliyatından, kalp ameliyatına, estetikten beyin cerrahisine bütün organlar üzerinde yapılan eğitici ve öğretici Ameliyat oyunları geliştirilerek sağlık alanında eğitim veren eğitim kurumlarında eğitici unsur olarak gösterilmektedir. Ameliyat oyunları alanında yapılan geliştirme çalışmaları giderek hız verirken, uzmanlar gereksiz uygulamalar nedeniyle yanlış bilgilerin de ortaya çıktığı konusunda uyardı.

Çocuğunuzun gelişimi konusunda ona yönlendirmeler yaparken doğru alanlara ve doğru bilgilere de yönlendirmeniz gerekmektedir. Yapılan araştırmalar Ameliyat oyunları konusunda güvenilir kaynakların kullanılması gerektiğini ve yanlış bilgiden kaçınılması gerektiğini paylaştı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları